FajnaDilna.cz

První otevřená dílna pro veřejnost v Ostravě

Máš nápady i zkušenosti, ale scházi ti jen dílna?

FD je potom skvělá volba. U nás najdeš nejenom prostor, ale i profesionální ruční nářadí a strojní vybavení včetně základní nabídky materiálů.

Řemeslo se ti líbí, ale nemáš žádné zkušenosti?

Neměj obavy. Pod vedením našich zkušených mistrů objevíš a naplno naplno rozvineš svůj um a řemeslný talent.

Chceš na vlastní ruce vyzkoušet jak se dělá poctivé řemeslo?

U nás se najdeš. Nabídka tématických kurzů a řemeslných workshopů ti naplno otevře oči a zjistíš v čem jsi dobrý.

FD hledej od 1. července v areálu Dolní oblasti Vítkovic (tramvaj 1, 2 a 6 zastávka Důl Hlubina)

Prosinec 2017

DŘEVO

Vyrobit si svůj vysněný stolek nebylo nikdy snažší. V dřevodílně najdeš vše potřebné od vibračních a pásových brusek, pil, aku vrtaček až po soustruh na dřevo nebo CNC.

Prosinec 2017

KOV

Už od mala jsi doma mlátil kladívkem? Tady se můžeš stát mistrem svého řemesla a plně ovládnout práci s kovem. Svářečky, plně vybavené ponky a také kovadlina s malou pecí, budou tvořit srdce kovodílny.

Léto 2017

3D TISK A POLYMERY

Asi nejatraktivnější prostor pro všechny hračičky a technické gurmány. Najdeš zde nejenom 3D tiskárny, ale i potřebné softwarové vybavení a nabídku filamentů. Především ženy, pak jistě ocení vybavení pro práci s polymery.

Léto 2017

PAPÍR A DROBNÉ PRÁCE

Ateliér pro práci s papírem a príbuznými materiály ti poskytne dost prostoru, papíru a lepidla zároveň. Nedílnou součástí bude i přesná řezačka.

Léto 2017

TEXTIL A KŮŽE

Nakreslit, vystříhnout, nějaký ten entl, par knoflíků, zažehlit a je hotovo. Tvé originální sako nebo večerní šaty vlastního střihu jsou na světě. FD nabídne jak menší šicí stroje, tak i ty průmyslové včetně overlocku.

Léto 2017

KERAMIKA

Konečně místo kde to můžeš naplno roztočit, umazat se hlínou a ještě tě za to pochválí. Vedle keramických kruhů tady najdeš, šachtovou pec, pistole pro nanášení glazur a také široký sortiment ručního nářadí.